Довідки за телефоном: +38 068 6402 055, +38 066 8949 627 office@kavynm.com
Сьогодні у випуску такe питання:

Ви впевнені що платите ПДФО на потрібний рахунок?

Перевірте себе – можливо, Ви так і робите – ПДФО із зарплати сплачуєте на рахунки призначені для ПДФО із зарплати, а ПДФО із цивільно-правових договорів ( ЦПХ/ ГПД) платите на інший рахунок? ⁉ Можливо Ви все вірно робите – ПДФО із нецільової матеріальної допомоги, вихідної допомоги платите на інший рахунок, ніж той що призначений для ПДФО із зарплати

😰 Якщо ні – готуйтеся до того, що одного дня Вам скажуть/напишуть податківці про сплату НЕ НА ТОЙ РАХУНОК.

👣 Розкажу звідки «ростуть ноги»

Останнім часом доводиться все більше спілкуватися з 😈 інспекторами – перевіряючими. І по – неволі, доводиться бути в курсі того, що зараз у «тренді» того «що знайшли» та донарахували ☹.

👉 Отже, коли ви сплачуєте ПДФО (НДФЛ) – який рахунок та код бюджетної класифікації Ви обираєте?  Звісно, р/р Державного бюджету у кожного платника свій, в залежності від того, платником податку якого району, міста Ви є.

Але, код бюджетної класифікації, який «прив’язаний» до такого рахунку – у всіх однаковий. Адже він  затверджується Наказом МФУ від 14.01.2011 № 11 «Про бюджетну класифікацію». Зокрема, код бюджетної класифікації:

👉 11010100 – податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати;

👉 11010400 – податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата.

Якщо ПДФО (УСЕ) Ви платите на єдиний рахунок, що призначений для доходів у вигляді зарплати – готуйтеся до того, що одного дня Вам скажуть/напишуть податківці про сплату НЕ НА ТОЙ РАХУНОК.

👌 Ось тут, мої поради такі:

  1. Не піддатися психологічному тиску та спокійно відреагувати на такий закид фіскалів. Адже, обравши не той рахунок та не той код бюджетної класифікації – Ви все рівно кошти заплатили до Державного бюджету
  2. Якщо податківці до Вас ще не прийшли/не написали -за минулий період – не реагувати взагалі ніяк,але відтепер і надалі платити туди куди слід.
  3. За минулий період, якщо наполягатимуть фіскали, що кошти пішли не туди – пишіть заяву на перекидку коштів у порядку, передбаченому ст. 43 ПКУ.

 

Коли виплата «ЗАРПЛАТА», а коли «ІНШІ ВИПЛАТИ»

Визначення із Закону про оплату ( ст. 1 ЗУ від 24.03.1995р.№ 108) :заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

👉  Що включається до фонду оплати праці – описано в Інструкції статистики від  13.01.2004  N 5. Згідно з якою – лікарняні, до речі не є зарплатою

Для цілей ПДФО

Хоча визначення «зарплата» в ПКУ у п. 14.1.48 практично відповідає визначенню із Закону про оплату праці – значення «зарплата» для цілей ПДФО має набагато ширше значення.

Зокрема , для цілей ПДФО, до зарплати відносяться лікарняні, які на відміну від Інструкції №5 не включаються до фонду оплати праці. (питання врегульовано давно – лист ДПАУ від 19.01.2011 р. № 697/6/17-0715)

👉 Підсумую, для чого знати, що відноситься до зарплати для цілей ПДФО

  1. Щоб знати на який рахунок платити ПДФО
  2. Щоб знати до якого доходу застосовувати податкову соціальну пільгу. Адже остання застосовується лише до доходу у вигляді зарплати

 А що податківці ?

Ви мабуть знаєте, що  в картці платника податку по ПДФО (НДФЛ) – немає нарахування. Є лише сплата. Але по в 1ДФ виплати за договорами ЦПХ відображаються під ознакою доходу 102, а зарплата під ознакою 101. Ось, як мінімум першоджерело для отримання інформації податківцями

 Бухоблік

Не забуваємо нарахування зарплати відображати по Кт 661, нарахування лікарняних по Кт 663 “Розрахунки за іншими виплатами” а нарахування винагороди за ЦПХ по рах. 685 «Розрахунки з іншими кредиторами»

Адже ці дані теж будуть додатковим аргументом того, який саме вид доходу фізичній особі нараховано

🙌 Бажаю не панікувати, – що було того не змінити. Натомість, прийняти рішення, що і куди платити надалі. При цьому, врахуйте виплати, які НЕ відносяться до зарплати за виключенням лікарняних – все решта вірно ( п. 3. Інструкції №5)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

comments powered by HyperComments