Податкова соціальна пільга випуск 31 15.09.2018 | Податковий блог
Довідки за телефоном: +38 067 670 35 90 kavynm@gmail.com

Щочетверга радіо рубрика “Просто про податки із Мар’яною Кавин” на радіохвилі 106,7

Сьогодні розглядатиметься таке питання:

Податкова соціальна пільга

Податкова соціальна пільга – має право на життя?

 Має! Але, з 2018 року застосувати ПСП (НСЛ) стало практично не можливо. Адже розмір доходу, до якого вона може бути застосована ( 2470 грн.) перевищує розмір мінімальної заробітньої плати ( 3 723 грн.).

Отже , застосувати пільгу можна лише або за сумісництвом або маючи право на “дитячу” пільгу. Остання дозволяє підвищити граничний розмір доходу, до якого пільга може бути застосована.

 Перевірте себе на предмет застосування ПСП (НСЛ)
Можливо Ви чи Ваші працівники на неї мають право:).

1. ГРАНИЧНИЙ ДОХІД
Застосовується до доходу, що не перевищує 2470 грн. (для 2018 року). Не має значення основне чи сумісництво. Якщо є лікарняні чи відпускні – розподіляємо їх нарахування по періодам за який вони нараховані. А тільки тоді порівнюємо з 2 470 грн.

2. ЗАРПЛАТА ЗА ЦІЛИЙ МІСЯЦЬ
Застосовується лише до зарплати та ЛИШЕ за ЦІЛИЙ місяць.
Тобто, не застосовується до винагороди за ЦПД (ГПД) та підприємницького доходу
До авансу ( з/пл. за першу пол. місяця) – теж НЕ застосовується

 3. ПІДВИЩЕНА МЕЖА
Якщо працівник має двох і більше діток до 18-ти років, то він має право збільщити граничний розмір доходу для застосування пільги.
Тут особливість така – право на підвищення граничного розміру має лише один із батьків.
Ну наприклад, якщо діток 5-ро і жодному не виповнилося 18-ти років , граничний дохід одного з батьків = 2 470*5= 12 350 грн.
А тоді, батьки між собою вирішують, хто скористається правом підвищення граничної межі. Скажімо, якщо у батька зарплата 12 000 грн., а у матері 5000 грн., то правом на збільшення межі варто скористатися батькові. Відповідно у матері межа буде = 2470 грн. та пільгою вона не скористається

4. РОЗМІР
Про яку суму пільги йдеться

Розмір пільги є загальний -881 грн та спеціальний (підвищений) – 150% та 200%. Обрати свою можна у ст. 169 ПКУ

 5. ЕКОНОМІЯ АБО ЧИ ВАРТО ЗАМОРОЧУВАТИСЯ
Рахуємо економію або на скільки “на руки” буде більше
Розмір пільги*18%
у прикладі, що описаний у п. 2= 881*5 дітей*18%= 792 9 грн. ” на руки” батько отримає більше

6. ДОКУМЕНТИ
Усе залежить від виду пільги якою захотіли скористатися.
Якщо це звичайна – “на себе” – тоді достатньо заяви. Пишеться один раз та щороку не поновлюється. Встановленої форми заяви не існує, тому вона довільна

Якщо пільга спеціальна – тобто за наявності статутусу, переліченого у ст. 169 – тоді до заяви слід додати документи, що відповідний статус підтверджуть . Наприклад, копія свідоцтва про народження, якщо йдеться про “дитячу” пільгу

7. КОЛИ ПРИЙДЕ КІНЕЦЬ 
Пільга діє до кінця року у якому статус пільговика втрачено. Наприклад, якщо одній з двох дітей виповнилося у січні 2018 року 18-ть , то право на дитячу пільгу буде протягом цілого 2018 року. Регулює 169.3.3 ПКУ

8. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
За неправомірне застосування пільги відповідальність несе працівник. Каратимуть позбавленням права на застосвування пільги теж його. Тому, не “підсовуємо” мовчазно заяву на застосування соцпільги у складі пакету документів при прийому на роботу. Принаймі проводимо розяснювальну роботу. Про штрафи, які чекають у ст. 169.2.4 ПКУ

9. НЕ ДІЛИТЬСЯ
Пільга не ділиться та застосовується у повному розмірі, навіть якщо відпрацьовано 2 дні. за місяць

10. НЕ МАЮТЬ ПРАВ
– Учасники бойових дій в АТО
– Інваліди ІІІ групи
– та нерезиденти – не мають спеціальної підвищеної пільги. Можуть скористатися правом “загальної” соцпільги

11. ВІЙСЬКОВИЙ ЗБІР
База оподаткування військовим збором не зменшується на розмір ПСП (НСЛ)

12. ПЕНСІОНЕР ТА СТУДЕНТ
Пенсіонер та студент можуть скористатися ПСП (НСЛ). Але при умові, що розмір доходу у вигляді зарплати не перевищує дозволеної межі, а студент не отримує стипендії з бюджету.

13. ПІДПРИЄМЕЦЬ
Підприємець може скористатися ПСП (НСЛ), але до доходу у вигляді зарплати, а не підприємницького доходу.

14. ПЕРЕРАХУНОК
Регулює 169.4.2 ПКУ
Проводиться у трьох випадках:
1. При звільненні
2. Щорічно у грудні
3.В останньомі місяці застосуванні пільги
Перерахунок зводиться до перевірки чи протягом року “не напартачили”. Окремого звіту по перерахунку не подаємо. Усе відображаємо в 1ДФ.

comments powered by HyperComments

Тренінг Управлінський облік 11.01.2020
Для фахівців що бажають здати екзамен за міжнародною сертифікацію САР/СІРА
Детальніше
Тренінг “Фінансовий облік -1- осінь 2019“, старт 12.10.2019
Детальніше
Семінар Мар’яни Кавин “Квартальний семінар- весна 2019”
Детальніше
Тренінг “Право в Україні”. Старт 14.09.2019 р.
Детальніше
Вебінар “Лікарняні, аліменти, усі види матдопомоги – НОВЕ у 2019 році”, 22.03.2019 р.
Детальніше
Тренінг “Податки в Україні”. Старт 13.09.2019
Детальніше
Тренінг “Собівартість та особливості закриття звітного періоду”
Детальніше
Квартальний семінар – підсумки 1-го півріччя
Детальніше
МСФЗ – онлайн курс . Школа практики МК
Детальніше