Ранкова кава з Кавин 11.12.2018 випуск 65 | Податковий блог
Довідки за телефоном: +38 067 670 35 90 kavynm@gmail.com
Сьогодні у випуску :

Про доплату за вечірні години

 Чи потрібно доплачувати за вечірні години?
Якщо коротенько:
Вечірні години це час з 18-ої по  22-00 вечора
У кодексі законів про працю йдеться про оплату у підвищеному розмірі , але саме НІЧНИХ  годин . Зокрема про оплату нічних йдеться у статті 108 КзПП, також все що знайшла про нічні – це статті 54, 55, 172, 175, 176 та 192 КзПП.
А про вечірні години – в кодексі нічого не сказано…
То чи є обов’язком здійснювати доплату за вечірні години, чим вони передбачені, і якщо обов’язок є – то в якому розмірі слід здійснювати доплату за вечірні. Усі ці питання я мала приємність обговорити з чудовим фахівцем- юристом
Ціна питання – велика!
Адже, якщо оплата за вечірні години є обов’язковою для підприємства – то вона відноситься до мінімальних державних гарантій ( останній абзац статті 12 ЗУ Про оплату праці). А невиконання мінімальних державних гарантій “коштує”  10 мінімалок за кожного !!! скривдженого працівника.
Тому, як мінімум,- для мене це є достатнім стимулом щоб розібратися з цією темою.
та надати впевненості бухгалтерам практикам
👉 Повний текст дивіться у випуску ранкової кави №65
 
Попередні випуски тут: https://goo.gl/mmdz5L
 
#РанковаКаваМК