Ранкова КАВА з Кавин 12.11.2019 випуск 113 | Податковий блог
Довідки за телефоном: +38 067 670 35 90 kavynm@gmail.com
Сьогодні у випуску :

Якщо імпортне ПДВ менше за ПДВ зобов’язання при реалізації

 

Товар імпортний, раніше його купували в нерезидента за 100 у.о. А тепер, “ щедрий” нерезидент, за виконання умов контракту готовий продавати нам товар за 50 у.о. Увага! мова не йде про “ретро” знижку. Що було, те було- раніше по 100 , а відтепер по 50-ть. 

Митниця звісно каже – будь добрий, заплати ПДВ від 100. І правда на її боці – адже ПДВ на митниці платимо від митної вартості. Йдемо далі… Придбаний у нерезидента товар продаємо на території України за 60, з чого платимо ПДВ- 10-ть. Все гарно.. Продаємо з націнкою.

😅 Питання, що з ПДВ?

При імпорті ми придбали товар за 50-ть, але ПДВ на митниці нас змусили заплатити від 100 – тобто ми сплатили 20

При продажу нашому покупцю ми продаємо товар за 60, зобов’язання нараховуємо – 10

 

Питання 🤔:

Чи потрібно нараховувати умовне ПДВ – адже кредит у нас був 20-ть, а зобовязання 10 ?

 

Відповідь

Моя думка – ні, не потрібно. Все по-чесному – кредит 20-ть , а зобов’язання 10-ть. 

Саме так !  На дату ВМД ми сформуємо ПДВ кредит 20, а на дату першої події сформуємо ПДВ зобов’язання у сумі 10. Умовного ПДВ не виникатиме

 

Поясню чому так думаю

  1. ✅ Мінімальна база у разі продажу імпортного товару – регулюється абзацом 2 статті 188.1 ПКУ, у якому йдеться що у разі продажу товарів- зобов’язання виникають з договірної ціни, але не нижче: “ціни придбання”

А яка ціна придбання? – вірно! 50 -ть,  це і є наша фактурна ціна

 

 

  • ✅ Де живе “умовне” ПДВ?

 

Умовне ПДВ – випливає із статті 198.5 – а вона cтосується конкретних випадків використання у: 

1) необ’єктних та  2) звільнених операціях 

3) невиробничій та 4) негосподарській діяльності. А також умовне чи “компенсуюче” ПДВ випливає із  абзацу 2 статті 188.1 ПКУ – як донарахування “самому на себе” ПДВ від мінімальної бази.

І навіть у цих випадках йдеться про оподаткування у порядку пердбаченому ст. 189.1 ПКУ. Тобто: ” за товарами/послугами – виходячи з вартості їх придбання”. І знову про вартість придбання..

 

🤓 Підсумую: заплативши на митницю 20-ть – ви нікого не “нагріли” та ПДВ не “нажили”. Оскільки власні кошти уже сплатили до бюджету у сумі 20-ть . І законно, що держава дозволяє віднести раніше сплачену вами суму до кредиту

Тобто при визначенні податкових зобов’язань прив’язка до митної вартості імпортованих товарів відсутня.

 

Що кажуть органи:)?

О диво! Органи контролюючі теж такої думки!

Вони говорять: “У разі продажу імпортованих товарів мінімальна база визначається виходячи з договірної вартості товарів, без урахування величини митної вартості” (див. листи ДФСУ від 01.10.2015 р. № 20876/6/99-99-19-03-02-15, від 13.04.2016 р. № 8220/6/99-99-19-03-02-15, БЗ 101.07)

 

 

  • Для більшої впевненості 

 

Наведу порівняння. Уявіть, що ви придбали товар у резидента за 120, отримали кредит 20-ть, а далі продаєте товар за 60-ть та маєте зобовязання 10

Який це матиме вигляд у розрахунках із бюджетом?

Податковий кредит – 20-ть

Зобов’язання – теж 20-ть, з них  в частині 10-ть виписуєте ПН на контрагента, а решта 10-ть умовне ПДВ – самі на себе, як сума що менша мінімальної бази для ПДВ. ( ст 188.1 2 абзац). 

 

Тому, все по-чесному:) 

Поділіться відео, думаю колегам буде корисно!

 

 🤗 дивіться інші випуски за посиланням:  https://goo.gl/mmdz5L та підписуйтеся на канал!

 

 

Ділюся з Вами корисним відеофрагментом про  можливість налаштування штампів підписів на звітах, яке

мені надіслав контрагент, який використовує Медок – з цим питанням я звернулася до компанії-розробника програми Арт-Звіт.

 Денис Русин  представник компанії Pro ТОВ «ДІСІЕНСІ» люб’язно погодився надати відповідь у форматі відео

Користайте – усі, кому потрібно і хто мене запитував