Ранкова КАВА з Кавин 17.09.2019 випуск 105 | Податковий блог
Довідки за телефоном: +38 067 670 35 90 kavynm@gmail.com
Сьогодні у випуску :
Приват 24 без РРО

Оплата через Приват 24 – чи потрібен РРО?

🤨  Звідки “ноги ростуть”

Із статті 2 ЗУ про РРО з визначення:

розрахункової операціїрозрахункова операція – приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг)

 

місце проведення розрахунків – місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо;

 

📄 Висновок щодо застосування платіжних карт:

Оплата через картки є безготівковою операцією, але для цілей РРО- розрахунковою

 

💳 Оплата карткою може бути :

1.✅  Через термінал в торговій точці

РРО потрібен, якщо Ви ФОП з мільйонним доходом

2.Через ПТКС ( технічний комплекс самообслуговування), який належить банківській (фінансовій)  установі

 РРО НЕ потрібен, якщо термінал належить НЕ ВАМ

3.✅   Еквайринг, що передбачає оплату за допомогою банківського продукту Лігпей, Фонді, Портмоне, тощо.  Останні не є платіжними системами, але є послугою банку щодо надання можливості оплатити карткою через інтернет.

 РРО потрібен, якщо Ви ФОП з мільйонним доходом

  1. ✅  Оплата через приват 24. Кошти надходять на ваш поточний рахунок – вдень, вночі, а може і в неділю. Сума, яку заплатили – може не відповідати сумі, що надійшла.

4-тий варіант називається інтернет банкінгом. ФОП картку не приймає ні очно, ні заочно. Клієнт сам із свого картрахунку заплатив кошти на Ваш поточний рахунок

 

 ☝ РРО НЕ потрібен, але у цьому випадку ДФС має іншу думку

 

Аргументи на користь “ РРО НЕ потрібен”:

Все просто. Операція не відповідає розрахунковій. Від Клієнта ви – нічого не приймаєте – ні готівку, ні картку. Він (Клієнт) сам – взяв і заплатив через сервіс, який є або ж тільки сьогодні з’явився. Ви до цього сервісу – ніяким чином не причетні ( не укладали договору з банком)

Що каже ДФС? – РРО потрібен 

✍ Позиція озвучена тут:

роз’яснення в категорії 109.02 БЗ, лист ГУ ДФС у м. Києві від 21.01.2019 р. № 216/ІПК/26-15-14-09-01-15, лист ДФСУ від 26.04.2019 р. № 1873/6/99-99-14-05-01-15/ІПК 

 

і виняток робить лише для тих випадків коли надходить оплата за надання послуг, що споживаються покупцем за допомогою інтернету

✍ Позиція озвучена тут:

листи ДФСУ від 30.03.2015 р. № 6556/6/99-99-22-07-03-15, від 17.08.2016 р. № 17922/6/99-99-14-05-01-15, ІПК від 10.04.2018 р. № 1532/0/99-99-14-05-01-14/ІПК).

 

🧐 Що робити?

У випадку №4 РРО не застосовувати та відстоювати свої права у разі чого. Це зробите Ви, зроблю я та всі інше , а разом – ми сила!

 

👉 Більше корисних відео за посиланням: https://goo.gl/mmdz5L

 

Ділюся з Вами корисним відеофрагментом про  роботу з первинними документами, зокрема формуванню коментарів до документа та їх відображення в різних системах (як програмі Арт-Звіт Pro, так і в сервісі обміну електронними документами «Мій Арт-Офіс», яке мені надіслав контрагент, який використовує Медок – з цим питанням я звернулася до компанії-розробника програми Арт-Звіт.

 Денис Русин  представник компанії Pro ТОВ «ДІСІЕНСІ» люб’язно погодився надати відповідь у форматі відео

Користайте – усі, кому потрібно і хто мене запитува