- За надурочний час – оплата у подвійному розмірі, відгулом не замінюється ( ст. 106 КзПП);
- У святкові, неробочі – оплата у подвійному розмірі, за бажанням працівника надається інший вихідний день ( ст. 107 КзПП)
- Нічний час ( з 22-00 по 6-00) – оплата у підвищеному розмірі, не менше 20 % від основної ставки ( ст. 109 КзПП)
- Згідно Генеральної угодою нічні рекомендовано оплачувати у підвищеному розмірі із доплатою не менше 35% , а вечірні із доплатою 20%
- Простій не з вини працівника – оплата 2/3 від встановленого окладу
- Нараховування індексації
- Застосовування коефіцієнту підвищення середньоденної зарплати при обчисленні відпускних, компенсації невикористаної відпустки та інших виплат, що передбачені Порядком №100.
- Строки виплати зарплати – не рідше 2-ох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 кал. днів, та не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.(ст.115 КзПП)
- Якщо строк виплати зарплати припадає на вихідний – виплачується напередодні (ст.115 КзПП)
- Розмір зарплати за першу половину місяця – не менше, ніж за фактично відпрацьований час. (ст.115 КзПП)
- Відпускні: за 3 календарні дні виплата, письмове повідомлення роботодавця про відпустку за 2 тижні, графік відпусток до 5 січня поточного року (ст.115 КзПП)
- Мінімальна к-ть днів основної щорічної відпустки – 24 к.д.
- Додаткова соціальна відпустка на «дітей» (зокрема жінкам, що мають двох і більше дітей віком до 15-ти років, одиноким матерям) – 10 к.д (17 к.д)
- По основній щорічній відпустці та додатковій соціальній відпустці «на дітей» відсутній строк позовної давності. А отже, обовязок роботодавця провести повний розрахунок невикористаних днів відпустки у день звільнення ( ст. 116,117, 233 КзПП)
- Основна щорічна відпустка для «працюючих» компенсується грошима лише у частині перевищення 24 календарних днів за кожний рік.
- Додаткова соціальна відпустка «на дітей» для «працюючих» грошима не компенсується. Якщо не використана – накопичуватиметься та повинна бути виплачена грошима у день звільнення
Час протягом доби становить 24 години та його можна поділити на :
- Денні години. Тривають з 6-ої ранку по 6-ту вечора (18-00) та становлять всього 12-ть годин
- Вечірні години Тривають з 6-ої вечора (18-00) по 10-ту вечора (22-00) та становлять всього 4 години. Оплачуються у підвищеному розмірі із доплатою 20% від основної ставки
- Нічні години. Тривають з 10-ої вечора (22-00) по 6-ту ранку та становлять всього 8 годин. Оплачуються у підвищеному розмірі із доплатою 35% від основної ставки