Довідки за телефоном: +38 068 6402 055, +38 066 8949 627 office@kavynm.com
Сьогодні у випуску :
Витрати на імпортований товар понесені після його продажу

Ситуація 🤔: 

Імпортується товар на початку місяця, є багато додаткових витрат при розмитненні, які включаються до собівартості товару. Запитання полягає в наступному:  товар прийшов 2 вересня документи на додаткові витрати є від 30 вересня. Товар вже реалізується на протязі вересня. Як правильно і якою датою відобразити додаткові витрати, щоб не спотворювати собівартість- це питання одного з учасників семінару 

 

Відповідь така 📖

Оскільки не вказано за якими стандартами ведеться бухоблік, припускаю – за ПСБО, а значить регулює питання ПСБО 9 “Запаси” .

 

✅ Момент 1

 

Витрати на придбання запасів збільшують собівартість таких запасів і “брокерські” саме до таких і відносяться ( п.9 ПСБО 9)

 

Проблемка

Дійсно, в момент придбання запасів – не завжди є дані про суму усіх пов’язаних з придбанням витрат. Наприклад, брокерські – акт виконаних послуг щодо яких може надійти за результатами місяця. А товар придбали 2.09, реалізували 15.09,  додаткові витрати стали відомими 30.09. Тобто, на момент реалізації невідомі усі витрати, що формують собівартість товару

 

✅ Момент 2

Питання такої “невизначеності” регулює пункт 9 ПСБО 9 “Запаси”:  “У разі, якщо на момент оприбуткування запасів неможливо достовірно  визначити їх первісну вартість, такі запаси можуть оцінюватися та відображатися за справедливою вартістю з наступним коригуванням  до первісної вартості.” 

 

Тобто, на дату придбання 02.09 формується Дт 28 на суму справедливої вартості. В даному випадку справедлива вартість – це і буде сума фактично понесених витрат на цю дату. Оскільки говоримо про імпортований товар – то собівартість “складемо” за правилами ПСБО 21 

 

✅ Момент 3

15.09 (на дату  реалізації) ми визнаємо собівартість Дт 90 Кт 28 у сумі понесених на той момент витрат на придбання товару 

 

✅ Момент 4

Лише потім, вкінці місяця – маємо додаткові витрати брокерські чи інші, які стосуватимуться собівартості цього товару – і згідно пункту 9 ПСБО 9 маємо провести коригування до первісної вартості . Це буде Дт 28 Кт 685 (631) та Дт 90 Кт 28.

 

Якщо вам так не пасує …

Якщо описаний варіант Вам не зручний чи технічно складний – стандарт 9 розглядає інший  варіант – витрати, які важко ідентифікувати до конкретного запасу – накопичуємо на рахунку 289 “транспортно-заготівельні   витрати”, а вкінці місяця розподіляємо на собівартість реалізованого товару.

Формула розподілу ТЗВ: середній  відсоток транспортно-заготівельних   витрат визначається діленням суми залишків  ТЗВ на початок звітного місяця і ТЗВ за звітний місяць на суму  залишку запасів на початок місяця і запасів, що надійшли за звітний місяць.   

Якщо  “читати” формулу словами – виглядає складно, але якщо розкласти у цифрах – все просто. Спробуйте. 

До речі:

  • приклади  розподілу транспортно-заготівельних витрат  наведені в додатку до Положення (стандарту) 9 “Запаси”
  • Тарнспортно -заготівельні витрати 1С робить операцією «Закриття місяця». + якщо є специфіка – можна її “дописати”.

 

 

Що кажуть з цього приводу органи 🙂 ?

 

Не раджу задавати це питання податківцям. Адже питання стосується бухобліку, а це сфера компетенції Мінфіну. А Мінфін своє бачення висловив і досить давно – у  листі МФУ від 29.11.2013 р. № 31-08410-07-27/34996 “Щодо відображення у бухгалтерському обліку витрат на послуги митного брокера” .

Точка зору Мінфіну: “ брокерські відносяться до собівартості товару”. А про те, як їх розподілити на товар – Мінфін не роз’яснив..

 

Поділіться відео, думаю колегам буде корисно!

 

 🤗 Дивіться інші випуски за посиланням:  https://goo.gl/mmdz5L

 

Ділюся з Вами корисним відеофрагментом з роз’ясненнями щодо перевірки статусу платника ПДВ, яке мені надіслав контрагент, який використовує Медок – з цим питанням я звернулася до компанії-розробника програми Арт-Звіт.

 Денис Русин  представник компанії Pro ТОВ «ДІСІЕНСІ» люб’язно погодився надати відповідь у форматі відео

Користайте – усі, кому потрібно і хто мене запитував