Довідки за телефоном: +38 068 6402 055, +38 066 8949 627 office@kavynm.com
Сьогодні у випуску :
Чи варто подавати річний звіт із ЄСВ по підприємцям “пустишкам” та самозайнятим особам

✅Йдеться про річний звіт по ЄСВ за формою Д5. І подавати не слід тим, хто звільняється від сплати ЄСВ. Якщо дуже хочеться подати- то хіба із прочерками:)

👉Я продовжу список тих, хто звільняється від сплати ЄСВ. У попередньому випуску (https://youtu.be/NoYhnUxp2AA) я розповідала про звільнення від ЄСВ пенсіонерами та особами з інвалідністю

🔴А цей випуск, я хочу присвятити “свіжоспеченим” категоріям. Звільняються ці новоспечені категорії чи ні – рішення за Вами. Я даю лише посилання на норми та рішення Верховного суду, висловлюю свою думку.

⭕А от прийняти рішення – Вам доведеться самостійно. І якщо Ви себе знайдете у категоріях про які говоритиму далі – подання заповненого звіту з ЄСВ призведе до нарахування ЄСВ. У подальшому анулювати , яке – механізму немає.

⭕А тому, перед поданням річного звіту з ЄСВ та декларуванням ЄСВ – оприділіться. Почитайте усі аргументи, зважте та прийміть рішення.

👉Отже, поїхали

✅Категорія №2 самозайняті особи Протягом 2019 року ми могли спостерігати за тим, як адвокати (самозайняті особи) відвойовували своє право зайвий раз не платити ЄСВ

✅Позиція 1 Адвокат, який є одночасно приватним підприємцем – не повинен сплачувати ЄСВ двічі – і як підприємець і як самозайнята особа Рішення Верховного суду від 02.09.2019 року по зразковій справі № 520/3939/19

✅Позиція 2 Адвокат, який є одночасно найманим працівником – ЄСВ за “себе” як за самозайняту особу не сплачує. Чого? Бо це за нього вже зробив роботодавець:) Дослівно у Постанові Верховного суду від 27 листопада 2019 року справі № 160/3114/19 звучить так: “”Інше тлумачення норм Закону № 2464-VI, на якому наполягає ДФС, щодо необхідності сплати єдиного внеску особами, які перебувають на обліку в органах ДФС і мають свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю, та які одночасно перебувають у трудових відносинах в межах цієї діяльності, спричиняє подвійну його сплату (безпосередньо особою та роботодавцем), що суперечить меті запровадженого державою консолідованого страхового внеску”.

👉Красота! Йдемо далі

✅Категорія №3 “пустышки” Свіжа практика – гріх не скористатися. Стосується підприємців -загальносистемників. Звучить вона так: “Якщо такий підприємець не здійснює господарську діяльність, як суб’єкт господарювання, але при цьому є найманим працівником – ЄСВ за нього платить роботодавець.”

🔴А тому: сплата ЄСВ “сплячим” підприємцем спричинятиме подвійну його сплату, що суперечить меті запровадження державою консолідованого страхового внеску. Люди добрі, користайте! У нас право непрецедентне, але спробувати варто! Даю посилання на постанову Верховного суду України від 04.12.2019 року у справі № 440/2149/19.

🔴Одразу скажу- прямої норми з якої б випливало звільнення від ЄСВ – НЕМАЄ. Я про адвокатів і про самозайнятих осіб. Але є позитвна судова практика і нею варто скористатися!

👉Якщо підбірка була корисною- поділіться з колегами.

🤗 дивіться інші випуски за посиланням: https://goo.gl/mmdz5L і підписуйтеся на канал:) я готуватиму для Вас нові корисні відео