Довідки за телефоном: +38 068 6402 055, +38 066 8949 627 office@kavynm.com
Сьогодні у випуску :
Карантин – як бути роботодавцю

✅Варіанти розвитку подій:

👉Неповний робочий час

👉Зміна формату – робота вдома

👉Гнучкий режим

👉Простій

👉Лікарняний

👉Щорічна відпустка

👉Соціальна відпустка на дітей

👉Відпустка на час карантину

👉Відпустка за власний рахунок

Короткий коментар кожного із варіантів – далі

✅Неповний робочий час Такий режим роботи може встановлюватися за угодою між працівником і власником як під час прийняття на роботу, так і згодом (ч. 1 ст. 56 КЗпП). Зміна формату – робота вдома Якщо працівник тимчасово (в період карантину) попрацює вдома, він не стає надомником (див. Конвенцію № 177 про надомну працю Міжнародної організації праці від 20.06.96 р.).

✅Гнучкий режим Гнучкий режим робочого часу — це така форма організації праці, при якій для працівника встановлюється режим праці із саморегулюванням часу початку, закінчення і тривалості робочого часу протягом робочого дня. Якщо сторони трудового договору не проти, то чом би й ні? Але треба все оформити документально (заява працівника + наказ + (за необхідності) зміни в правила внутрішнього трудового розпорядку).

✅Простій Простій – це призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами. (ч. 1 ст. 34 КЗпП України)

✅Оплата праці під час простою Якщо простій виник не з вини працівника, то час простою необхідно оплачувати працівникам відповідно до ч. 1 ст. 113 КЗпП України з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). При цьому якщо у колективному договорі передбачено більший розмір оплати у разі простою, то така оплата здійснюється у розмірі, передбаченому колективним договором.

✅Лікарняний Для догляду за здоровою дитиною на період карантину листок непрацездатності не видається. п. 3.15 Інструкції, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 р. № 455.

✅Щорічна відпустка ч. 13 ст. 10 Закону про відпустки Стаття 115 КЗпП заява про виплату відпускних при першій виплаті зарплати

✅Соцвідпустка на дітей ч. 1 ст. 19 Закону про відпустки “Дитяча” відпустка надається в обов’язковому порядку за бажанням (заявою) працівника лист Мінсоцполітики від 06.02.2018 р. № 204/0/101-18/284 лист Мінсоцполітики від 05.08.2016 р. № 435/13/116-16 “Жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, або яка усиновила дитину, матері особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України).” “За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.”

✅Відпустка на час карантину ч. 3 ст. 18 Закон про відпустки відпустка на період оголошення карантину на відповідній території надається матері або іншій особі, вказаній у ч. 3 ст. 18 цього Закону, для догляду за дитиною віком до 14 років. карантин встановлює і відміняє КМУ ст. 29 Закону України від 06.04.2000 р. № 1645-III Постанова КМУ «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» від 11.03.2020 р. № 211

✅Відпустка за угодою (домовленістю) сторін Стаття 26. Відпустка без збереження заробітної плати за згодою сторін ЗУ Про відпустки “За сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік.”

Якщо підбірка була корисною- поділіться з колегами.

🤗 дивіться інші випуски за посиланням: https://goo.gl/mmdz5L і підписуйтеся на канал:) я готуватиму для Вас нові корисні відео