🔗ТОП- 5 міфів про дебіторську, кредиторську та списання боргів
Міф 1: Податкові різниці по дебіторці виникають лише в разі створення резервів
Якщо списуємо дебіторську заборгованість, під яку раніше резерв не створювали – податкових різниць немає. Адже податкові різниці стосуються резервів сумнівних боргів
І це помилкові висновки. Списання боргів, під які раніше резерв не створювали податківці трактують, як «списання заборгованості понад суму резервів». А тому, Дт 944 Кт 36 – буде збільшуючою різницею, яку покажемо в рядку 2.1.3 додатка РІ.
А право на зменшуюючу різницю – треба ще «заслужити». Така заборгованість має відповідати ознакам 14.1.11 безнадійна заборгованість, згідно ПКУ. Звісно, різниця про яку говоримо стосується виключно високодохідників або ж малодохідників, що не прийняли рішення про незастосування податкових різниць
Роз’яснення в ЗІР нижче👇
‼️ Більше кейсів про дебіторську, кредиторську та списання боргів 11.10 на тематичному вебінарі “Дебіторська та кредиторська – облік та списання: розбір з точки зору норм закону, бачення податкової та судової практики. На прикладах та кейсах”
☝️ Детальна інформація https://countera.fun/garyachi-buhpytannia
Поспішіть зареєструватись, поки діє рання ціна!
👉ЗІР, Категорія:
102.06 Чи здійснюється коригування фінансового результату до оподаткування на суму списаної дебіторської заборгованості, яка відповідає/не відповідає ознакам визначеним п.п. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, якщо резерв сумнівних боргів не створювався?
👉Відповідь Коротка:
У разі списання дебіторської заборгованості, яка відповідає/не відповідає ознакам, визначеним п.п. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), щодо якої не створено резерв сумнівних боргів, фінансовий результат до оподаткування згідно з п.п. 139.2.1 п. 139.2 ст. 139 ПКУ підлягає збільшенню на суму списаної заборгованості.
При цьому зменшення фінансового результату відповідно до п.п. 139.2.2 п. 139.2 ст. 139 ПКУ здійснюється лише на суму дебіторської заборгованості, яка відповідає ознакам п.п. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, чинним на дату її списання, незалежно від того, чи створено резерв сумнівних боргів за такою заборгованістю.
Інші міфи будуть у наступних постах)
#ПодатковийБлогМК