
Цікавий факт про ПДВ №7/10
Списання “пропащого” ПДВ-кредиту

Питань в коментарях під випуском – “насипало” хмара) І я диву дивуюся, як багато відтінків того пропащого ПК може бути)) в реальності)
Суть в тому, що списати ПДВ кредит на витрати, можемо лише у тому разі, коли ми втратили право на ПК

1) Податкова накладна (це наш ПК) заблокована, Постачальник не подавав розблокувальний пакет. Пройшло 365 к.д. з дати виписки ПН. Що робити ? Списувати!
2) З дати виписки ПН пройшло 365 к.д а ми до кредиту так і не включили. Плануємо подавати уточнюючу? Ні? Тоді списуємо!
3) Постачальник анулювався платником ПДВ, або ліквідувався і до того моменту не зареєстрував ПН або не розблокував ПН. Що робити? Списувати!
Це три класичні випадки щодо списання ПК на витрати. Є ще інші відтінки) Але про це довго писати)
Якщо ж ви списуєте ПДВ-кредит на витрати, «бо точно знаєте, що постачальник не буде розблоковувати» – то витрати не правомірні. Завищені. А прибуток , тобто об’єкт оподаткування податком на прибуток занижений. Це погано)

«Пройшло 365 днів з дати виписки податкової накладної, списуємо ПК на 949, але сума занадто велика. Чи можемо ми одночасно нарахувати собі доходи на цю ж суму аби податкова при перевірці не придиралася?»
Відповідь: у вас витрати правомірні, а от визнання доході – ні, не можете ви собі “домалювати” дохід). Бо щоб визнати доходи потрібно одночасно визнати дебіторку, яка ніколи не буде погашеною. Крім того. Визнання безпідстовно доходів – це завищення фінрезультату, а це не лише обєкт для оподаткування податком на прибуток. Це показник для подальшого «дерибану» засновниками у вигляді дивідендів. Я вже мовчу про спотворення фінзвітності..


Сподіваюся ви з нами) То ще наговоримося)


