Довідки за телефоном: +38 068 6402 055, +38 066 8949 627 office@kavynm.com
Сьогодні у випуску :
З гривневою карткою у закордонне відрядження

🤔 Виплата авансу – чи є обов’язком

Так, виплата авансу є обов’язком. Але, не для всіх!

Вимога забезпечити працівника, що відбуває у відрядження авансом випливає з Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, що затверджена наказом МФУ від 13.03.98  № 59. 

✍ Але з 01.04.2011 року  Інструкція № 59 поширюється лише на бюджетні підприємства. Якщо ви подбали про своє підприємство та написали “своє” положення про відрядження – то вимогу щодо авансу змогли обійти чарівним словом “може”,- “аванс може видаватися”.

Адже єдина законодавча норма, що регулює оплату відрядження – це стаття 121 “Гарантії і компенсації при службових відрядженнях”КзПП, яка говорить:

“Працівники мають право на відшкодування витрат та одержання інших компенсацій у зв’язку з службовими відрядженнями.” 

Тобто, мова йде  про відшкодування витрат, понесених у відрядженні, а не про виплату авансу

 

 

🤔 У гривнях чи у валюті

Аналогічна норма, що зобов’язує виплатити аванс у валюті країни відрядження чи у вільноконвертованій валюті  випливає з Інструкції № 59. І якщо Ви не затвердите “своє” положення перевіряючі “натягатимуть” на вас норми та зобов’язання із Інструкції 59 ( перевірено та підтверджено під час перевірок Клієнтів). 

Тому, подбайте та напишіть чарівні слова: “може надаватися аванс у гривні та/або у валюті країни відрядження чи вільноконвертованій валюті”

 

🤔 Якщо картка мультивалютна – як перевести у гривні авансовий звіт

Ось так звучало запитання учасника семінару: “Але прошу уточнити,  щодо використання карток корпоративних у відрядженні. Якщо працівник використовує тільки гривневу корпоративну картку у закордонному відрядженні. У такому разі списання з картки здійснюється в гривнях за комерційним курсом купівлі Приватбанку  іноземної валюти. Як відображати у авансовому звіті витрати у валюті цього працівника? Всю суму в грн, що списана з картки чи по курсу НБУ на дату авансового звіту?”

😁 Моя думка така. Якщо списання коштів відбувалося із гривневої картки – то немає підстав брати курс НБУ на дату такого списання. Адже не йде мова про валютний аванс. Розрахунки є гривневими. А значить, суму понесених у закордонному відрядженні витрат маємо перерахувати за курсом НБУ на дату авансового звіту. 

Тим не менше, якщо є сенс та логіка врегулювати по іншому – ви можете про це описати у своєму внутрішньому акті – положенні про відрядження. І буде так, як ви собі закеруєте! 

☝ Головне пам’ятати – щоб ви не прописали у своєму положенні – це має відповідати здоровому глузду та бути адекватним. 

 

Поділіться відео, думаю колегам буде корисно!😍

 

 🤗 дивіться інші випуски за посиланням:  https://goo.gl/mmdz5L

 

Ділюся з Вами корисним відеофрагментом про моніторинг дій користувачів керівником підприємства, яке

мені надіслав контрагент, який використовує Медок – з цим питанням я звернулася до компанії-розробника програми Арт-Звіт.

 Денис Русин  представник компанії Pro ТОВ «ДІСІЕНСІ» люб’язно погодився надати відповідь у форматі відео

Користайте – усі, кому потрібно і хто мене запитував