Довідки за телефоном: +38 068 6402 055, +38 066 8949 627 office@kavynm.com
Сьогодні у випуску :
Сплата ЄСВ підприємцями на загальній системі.
✅Періодичність сплати ЄСВ: щоквартально
 
🤗 Строки сплати ЄСВ: за 1,2,3 та 4-ий квартали – до 20 -го числа місяця наступного за звітним кварталом + до 10-го лютого наступного за звітним роком за даними остаточного перерахунку
 🤗Норма: абз. 3 ч. 8 ст. 9 Закону No 2464
✅Більш розгорнуто, норма означає:
Суми ЄСВ, сплачені протягом року (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня звітного року, та до 20 січня року, наступного за звітним роком) враховуються ФОП на загальній системі оподаткування при остаточному розрахунку, який здійснюється ними за календарний рік до 10 лютого наступного року, згідно з даними, зазначеними у Податковій декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація), що формується платником на підставі даних Книги обліку доходів та витрат, яку ведуть ФОП, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність (далі – Книга).
✅Розмір ЄСВ: 22% від чистого доходу, але не менше мінімально страхового внеску та не більше максимального.
Дослівно звучить так: “Для фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП), які застосовують загальну систему оподаткування, базою нарахування ЄСВ є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.”
 🤗Норма: п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України від 08.07.2010 р. No 2464-VI
🔴Мінімальний квартальний внесок: розмір, що = мін.з/пл. *22% 
для 2019 року= 4173,00*22% = 918,06 * 3 міс. =2 754,18 грн.
🔴Максимальний квартальний внесок: розмір, що = 15-ть мін.з/пл. *22% 
для 2019 року= 4173 * 15-ть зарплат=62 595*22%=13 770,90*3міс.= 41 312,70 грн.
🔴Важливий факт!
Закон (2464) поблажок для поквартальної сплати НЕ передбачає. Але, у нас в Україні податкові органи нас іноді люблять:)) та надають  не лише фіскальні роз’яснення, але й ті, які роз’яснюють на користь платника!
🔴Важливе повторю: Поквартальний розмір ЄСВ рахується від чистого доходу, але не менше мінімального внеску та більше максимального внеску у розрахунку на квартал. Тому, якщо чистий дохід за квартал > мінімалки за три місяці, тоді платити потрібно саме із суми чистого доходу. Ну і звісно, не більше, ніж від максимальної бази ( 15-ти зарплат у розрахунку на місяць)
✅Цитую дослівно за матеріалами ГУ ДПС у Дніпропетровській області (https://dp.tax.gov.ua/media-ark/news- ark/396839.html) :
Отже, Законом No 2464 визначено чіткі умови щодо сплати ЄСВ у розмірі не меншому за розмір мінімального страхового внеску, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ для ФОП, який знаходиться на загальній системі оподаткування за кожен місяць такого кварталу.
Водночас, нормами чинного законодавства не передбачено застосування відповідальності до ФОП – «загальносистемника», якщо за наслідками звітного кварталу ним сплачено ЄСВ у розмірі мінімального страхового внеску із розрахунку за кожен місяць, але менше ніж з розміру чистого доходу, визначеного за такий квартал згідно з даними Книги.”
 
 🤗Скажу одразу- я не поділяю такої думки, оскільки законом така можливість НЕ передбачена. Хоча усталена практика саме так і складається. Це по-перше…
А по -друге, з досвіду знаю, що податківці господарі свого слова – у повному розумінні. Сьогодні слово дали, а завтра забрали:)
А тому, лояльна позиція фіскалів нехай буде закарбована під цим постом:)
❤Якщо підбірка була корисною- поділіться з колегами.
🤗 дивіться інші випуски за посиланням:  https://goo.gl/mmdz5L і підписуйтеся на канал:)
❤Я готуватиму для Вас нові корисні відео.