Довідки за телефоном: +38 068 6402 055, +38 066 8949 627 office@kavynm.com
Сьогодні у випуску :
Граничний дохід для єдиноподатника – як застосовувати у 2020 році?

😎 Упевнена, що Ви в “курсі”, про збільшені ліміти граничної межі доходу для платників єдиного податку, і це:
👉 група 1 – не > 1 млн грн. (було 300 тис. грн);
👉 група 2 – не > 5 млн грн. (було 1,5 млн. грн.);
👉 група 3 – не > 7 млн грн.(було 5 млн. грн.).

✅ Відколи: НОВІ ліміти граничного доходу діють з 2 квітня 2020 року.

⁉🔥 А тепер про ситуації, які виникають навколо змінених лімітів:
1) Спрощенець 3 групи, хоче перейти у 2 гу групу

або

2) Підприємство на загальній системі – хоче перейти на спрощену.

То як рахувати ліміт? На який період орієнтуватися? Звісно, що такий перехід – можливий, але з певними особливостями. Про які і піде далі мова.

✅ Підстави для відмови у спрощеній системі
299.6. Підставами для прийняття контролюючим органом рішення про відмову у реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку є виключно:
1) невідповідність такого суб’єкта вимогам, встановленим статтею 291 цього Кодексу;

2) наявність у суб’єкта господарювання, який утворюється у результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, непогашених податкових зобов’язань чи податкового боргу, що виникли до такої реорганізації;

3) недотримання таким суб’єктом вимог, встановлених підпунктом 298.1.4 пункту 298.1 статті 298 цього Кодексу.

☝ Стаття 291 ПКУ

2) друга група – фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
обсяг доходу не перевищує 5 000 000 гривень.

☝ Стаття 298.1.4 ПКУ
“Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм цього Кодексу, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.”

☝ Стаття 298.1.4 ПКУ – важливий другий абзац!!!
“Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання, зазначеного в абзаці першому цього підпункту, може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в пункті 291.4 статті 291 цього Кодексу.”

❤Я готуватиму для Вас нові корисні відео.