Довідки за телефоном: +38 068 6402 055, +38 066 8949 627 office@kavynm.com
Сьогодні у випуску :
Покупець оплачує карткою. Коли потрібен РРО?

Якщо юридична особа здійснюватиме розрахункові операції – РРО потрібен. А в яких випадках оплата безготівкою буде вважатися розрахунковою операцією – поговоримо далі

Момент 1
РРО потрібен, якщо:
операція розрахункова
пільгові статті 9 та 10 ЗУ про РРО ( № 265) на Вас не поширюються

Дивимося закон про РРО:
Що таке розрахункова операція
Які операції є пільгові та не вимагають РРО

Момент 2
Має значення спосіб оплати картою, наприклад це може бути :
1. Оплата карткою через термінал у торговій точці
2. Оплата карткою через термінал, що належить банківській установі
3. Оплата карткою через термінал , що належить НЕбанківській установі
4. Оплата карткою через інтернет еквайринг ( Лігпей, Фонді тощо …)
5. Оплата карткою через інтернет банкінг ( Приват 24, Ощад 24 тощо …)
6. Оплата через Нову пошту Пост Фінанс

Момент 3
Оплата безготівкова – як зрозуміти чи застосовували картку ?
Беремо виписку банку та дивимося на :
1) рахунок платника
2) призначення платежу

Варіанти, які можуть бути:
– РРО НЕ потрібен – 2600 ( 2605), 2620 (2625), 2902, 2920, 2909
– РРО потрібен ( думка фіскалів) – 2654 (небанківський термінал), 2924 ( транзитний рахунок через який банк проводить карткові рахунки).

Момент 4
Як “обійти” чи уникнути оплату КАРТКОЮ : під час виплати доходу Клієнт сплачуючи через сервіс Приват 24, Ощад24, тощо – має обрати опцію “ОПЛАТА ПО РЕКВІЗИТАМ” та вказати реквізити у форматі ІВАN

Момент 5
Поширена думка: “З 1 квітня 2021 року усі підприємцям 2-4 групи слід застосовувати РРО” – не згідна !. Дана вимога не стосується тих підприємців, які не здійснюють РОЗРАХУНКОВІ операції

Витяг із закону про РРО ( № 265) станом на дату випуску ранкової кави

Закон України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР

РОЗРАХУНКОВА ОПЕРАЦІЯ

розрахункова операція – приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця;

СТАТТЯ 9

Стаття 9. Реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій, та розрахункові книжки не застосовуються:

{Абзац перший статті 9 із змінами, внесеними згідно із Законом № 128-IX від 20.09.2019}

1) при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних уповноваженою особою відповідного суб’єкта господарювання;

{Пункт 1 статті 9 в редакції Закону № 2746-III від 04.10.2001; із змінами, внесеними згідно із Законом № 1206-VII від 15.04.2014; в редакції Закону № 71-VIII від 28.12.2014; із змінами, внесеними згідно із Законами № 1791-VIII від 20.12.2016, № 1982-VIII від 23.03.2017, № 2628-VIII від 23.11.2018; в редакції Закону № 128-IX від 20.09.2019}

2) при виконанні банківських операцій, крім:

операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, якщо такі операції виконуються не в касах банків;

{Абзац другий пункту 2 статті 9 із змінами, внесеними згідно із Законом № 128-IX від 20.09.2019}

операцій комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням програмно-технічних комплексів самообслуговування, за винятком програмно-технічних комплексів самообслуговування, що дають змогу користувачеві здійснювати виключно операції з отримання коштів.

Використання програмно-технічних комплексів самообслуговування з приймання готівки для подальшого її переказу, не переведених у фіскальний режим (не обладнаних переведеними у фіскальний режим реєстраторами розрахункових операцій та/або програмними реєстраторами розрахункових операцій), забороняється;

{Пункт 2 статті 9 доповнено абзацом четвертим згідно із Законом № 128-IX від 20.09.2019}

{Пункт 2 статті 9 в редакції Законів № 71-VIII від 28.12.2014, № 569-VIII від 01.07.2015}

{Пункт 3 статті 9 виключено на підставі Закону № 71-VIII від 28.12.2014}

4) при продажу проїзних і перевізних документів на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті з оформленням розрахункових і звітних документів та на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю, а також при продажу білетів державних лотерей через електронну систему прийняття ставок, що контролюється у режимі реального часу центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів;

{Пункт 4 статті 9 із змінами, внесеними згідно із Законами № 2156-III від 21.12.2000, № 5316-VI від 02.10.2012, № 5463-VI від 16.10.2012}

{Пункт 5 статті 9 виключено на підставі Закону № 4014-VI від 04.11.2011}

6) при продажу товарів (наданні послуг) платниками єдиного податку (фізичними особами – підприємцями), які не застосовують реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій відповідно до Податкового кодексу України;

{Статтю 9 доповнено пунктом 6 згідно із Законом № 2156-III від 21.12.2000; в редакції Законів № 2746-III від 04.10.2001, № 2756-VI від 02.12.2010, № 71-VIII від 28.12.2014; із змінами, внесеними згідно із Законами № 1791-VIII  від 20.12.2016, № 2628-VIII від 23.11.2018; в редакції Закону № 128-IX від 20.09.2019}

{Пункт 7 статті 9 виключено на підставі Закону № 2756-VI від 02.12.2010}

{Пункт 8 статті 9 виключено на підставі Закону № 128-IX від 20.09.2019}

9) при здійсненні фізичними особами торгівлі продуктовими або промисловими товарами (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) за готівкові кошти на ринках;

{Статтю 9 доповнено пунктом 9 згідно із Законом № 2156-III від 21.12.2000; із змінами, внесеними згідно із Законами № 4014-VI від 04.11.2011, № 1791-VIII від 20.12.2016, № 2628-VIII від 23.11.2018; в редакції Закону № 128-IX від 20.09.2019}

10) при продажу у кіосках, з лотків та розносок газет, журналів та інших видань, листівок, конвертів, знаків поштової оплати, якщо питома вага такої продукції становить понад 50 відсотків загального товарообігу за відсутності продажу підакцизних товарів та технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, а також при продажу жетонів та проїзних квитків у касах метрополітену;

{Статтю 9 доповнено пунктом 10 згідно із Законом № 2746-III від 04.10.2001; із змінами, внесеними згідно із Законами № 1791-VIII від 20.12.2016, № 2628-VIII від 23.11.2018, № 128-IX від 20.09.2019}

11) при продажу води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок та бідонів; страв та безалкогольних напоїв у їдальнях і буфетах загальноосвітніх навчальних закладів і професійно-технічних навчальних закладів під час навчального процесу;

{Статтю 9 доповнено пунктом 11 згідно із Законом № 2746-III від 04.10.2001}

12) якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (склади, місця зберігання товарів, оптова торгівля тощо).

{Статтю 9 доповнено пунктом 12 згідно із Законом № 2056-IV від 06.10.2004; в редакції Закону № 128-IX від 20.09.2019}

{Пункт 13 статті 9 виключено на підставі Закону № 71-VIII від 28.12.2014}

СТАТТЯ 10

Стаття 10. Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, а також граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), при перевищенні якого застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій є обов’язковим, встановлюються Кабінетом Міністрів України за поданням центральних органів виконавчої влади, що забезпечують формування державної економічної політики, формування та реалізацію державної фінансової політики.

Розрахункові книжки не застосовуються у випадках здійснення підприємницької діяльності, визначених статтею 9 цього Закону.

{Стаття 10 із змінами, внесеними згідно із Законами № 2156-III від 21.12.2000, № 5463-VI від 16.10.2012, № 128-IX від 20.09.2019 – щодо набрання чинності зміни див. пункт 1 розділу II Закону № 128-IX від 20.09.2019}

{Статтю 11 виключено на підставі Закону № 128-IX від 20.09.2019}

      ПОСТАНОВА КМУ від 23 серпня 2000 р. N 1336 “Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України”

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1336-2000-%D0%BF#Text

❤Я готуватиму для Вас нові корисні відео.